annonse
annonse
annonse

din mening

Nye flyruter med SAS

SAS har lansert sine nye flyruter for 2008.

Mange spennende reisemål blir nå enda mer tilgjengelige, men hvor imponert er vi egentlig? SAS har med dette helt klart gjort et løft med tanke på reiser for feriemarkedet og noen av feriemålene er kjente perler. Men fantasien har ikke akkurat løpt løpsk. Ikke bare løper man etter Norwegian, men har kostnadsberegningen ved flyplassavgifter og reiselengde gjort at man har oversett hvor folk faktisk vil reise? Eller er det faktisk til disse destinasjonene du ønsker å dra?

At SAS har bestemt seg for Venezia skulle nesten bare mangle. En flottere by skal du lete lenge etter. Reiseplaneten har selvfølgelig stor reiseguide for deg om Venezia.

Krakow er kanskje Polens vakreste by og er landets kulturelle perle. Også her har Reiseplaneten stor og flott reiseguide for deg.  Men begge disse destinasjonene er jo ikke annet enn å fly hale til hale med Norwegian - eller?  Det samme gjelder forøvrig Malta. Og kunne ikke Gdansk (som også Norwegian har) blitt byttet bort mot en annen destinasjon?

Vi er også undrende til en satsing på Cagliari (selv om vi elsker Italia) og Bristol. Vi savner helt klart direkte fly med SAS fra Norge til Wien og ønsker flere destinasjoner mot øst i Europa. Vi er selvfølgelig klar over at SAS har fly via København til Wien og at Norwegian alternativt tar deg til Budapest. Og hvorfor ingen langreiser, om så bare nord i Afrika?

Her er komplett liste med nyheter fra SAS: Flyreise

  • Bilbao
  • Bristol
  • Cagliari
  • Gdansk (vi har miniguide)
  • Krakow (vi har stor reiseguide)
  • Lyon
  • Malta (vi har stor reiseguide)
  • Palermo
  • Sevilla
  • Tenerife
  • Valencia (vi har stor reiseguide)
  • Venezia (vi har stor reiseguide)

Er det noen destinasjoner du savner? Skriv det her. Hvor ønsker du SAS skal ha direkte flyruter.

 
 
Sitat-tegn

Jeg synes det er helt strålende at det endelig kommer direkte flyruter til de mer utradisjonelle Middelhavsøyene som Sardinia og Sicilia, og gleder meg allerede til å teste ut dette tilbudet! Skulle gjerne hatt noen mer spennende nye ruter på kontinentet, særlig i Øst-Europa.

Geir  23.10.2007 10:14

Sitat-tegn

Enig at SAS i stor hermer etter Norwegian. Kanskje er det et forsøk på å utkonkurrere dem? Uansett, hva med Kroatia?

Eva  26.10.2007 23:27


Annonse
Reiselister - topplister

Verdens vakreste statuer

Så fine at de er verdt turen alene
 

Europas beste sportsmuseer

Interessert i Sport? Besøk disse!
 

Verdens beste naturhistoriske museer!

Vil du møte en Tyrannosaurus rex i ferien?
 

Madame Tussaud over hele verden

En vokskjendis i en by nær deg...
 

Verdens mest forsinkede flyplasser

Husk å pakke tålmodighet!